Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Osina
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Rejestr instytucji kultury

 

Rejestr instytucji kultury

 

Rejestr instytucji kultury, dla których organizatorem jest Gmina Osina, prowadzony jest zgodnie z art. 14 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej na podstawie rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 26 stycznia 2012 r. w sprawie sposobu prowadzenia i udostępniania rejestru instytucji kultury. Rejestr instytucji kultury prowadzony jest w postaci elektronicznej. Niezależnie od prowadzonego rejestru, dla każdej instytucji kultury prowadzi się oddzielnie elektroniczną księgę rejestrową.

Dane zawarte w rejestrze udostępniane są przez:

  1. bezpłatny otwarty dostęp do zawartości rejestru przez stronę BIP Gminy Osina,

  2. wydanie odpisu z rejestru albo elektronicznej księgi rejestrowej.

Urzędowo poświadczony odpis z rejestru instytucji kultury wydaje się każdemu, kto zwróci się z wnioskiem o jego wydanie. Odpis z rejestru instytucji kultury może być pełny lub skrócony. Odpis pełny zawiera treść wszystkich wpisów dokonanych w elektronicznej księdze rejestrowej, natomiast odpis skrócony zawiera treść aktualnych wpisów dokonanych w rejestrze. Wydanie urzędowo poświadczonego odpisu z rejestru albo elektronicznej księgi rejestrowej następuje na wniosek i zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej na podstawie załącznika do ustawy, podlega opłacie skarbowej w wysokości 5 zł od każdej pełnej lub zaczętej stronicy.

Składający wniosek zobowiązany jest dołączyć dowód zapłaty należnej opłaty skarbowej albo uwierzytelnioną kopię dowodu zapłaty, nie później niż w ciągu 3 dni od chwili powstania obowiązku jej zapłaty (chwila złożenia wniosku o odpis z rejestru lub elektronicznej księgi rejestrowej). Dowód zapłaty może mieć postać wydruku potwierdzającego dokonanie operacji bankowej (zgodnie z § 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 września 2007 r. w sprawie zapłaty opłaty skarbowej).

Wpłaty z tytułu opłaty skarbowej należy dokonać na konto nr:

18 9375 1012 4200 3216 2000 0010

Odpis przesyła się wnioskodawcy w terminie 14 dni od dnia otrzymania wniosku, na adres wskazany we wniosku, przesyłką poleconą lub przekazuje się osobiście wnioskodawcy albo osobie przez niego upoważnionej, za pisemnym potwierdzeniem odbioru. Każdy ma prawo przeglądać w godzinach od 7,30 o 15,30 akta rejestrowe oraz elektroniczne księgi rejestrowe instytucji kultury, które znajdują się u sekretarza Gminy Osina w Urzędzie Gminy Osina, Osina 62, 72-221 Osina, tel. 508 499 569.

Rejestr oraz Księgi Rejestrowe Instytucji Kultury znajdują się w załączniku.

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Emilian Pisarek 03-09-2013 14:51
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 03-09-2013
Ostatnia aktualizacja: Emilian Pisarek 24-02-2023 13:59